کالیبراسیون و تنظیم
اسپکتروفتومتر، طیف سنج، اسپکترومتر
22
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-22,single-format-standard,theme-elision,elision-core-1.0.11,woocommerce-no-js,iconic-woothumbs-%d8%a7%d9%84%db%8c%da%98%d9%86,ajax_fade,page_not_loaded,qode-theme-ver-4.5,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

کالیبراسیون و تنظیم

کالیبراسیون و تنظیم

  |   طیف سنجی

کالیبراسیون:

ضرایب کالیبراسیون دستگاه که مخصوص هر دستگاه می باشد به همراه دستگاه موجود بوده و هنگام نصب و راه اندازی وارد نرم افزار می­گردد. برای وارد کردن این اعداد در نرم افزار، بعد از نصب نرم افزار از این مسیر اعداد را وارد نمایید وگزینه Save  را کلیک کنید. سپس دوبار گزینه Stop/Start را در صفحه اصلی کلیک کنید تا این تغییرات اعمال گردد.

 Set up >> Software >> Calibration

تنظیم دستگاه:

به منظور استفاده از دستگاه اسپکتروفتومتر قبل از انجام هرگونه آنالیز می بایست دستگاه را تنظیم و در بهترین حالت ممکن قرار داد.

  • جهت پایداری طیف می بایست حدودا 20 دقیقه لامپ دوتریوم- تنگستن روشن باشد و بعد از گذشت این مدت شروع به طیف گیری نمایید.
  • برای بدست آمدن Scope مناسب باید مقدار مناسب Integration time را وارد کنید. با افزایش Integration time (پیش فرض 2-10) در هر دو ناحیه مرئی و فرابنفش شدت افزایش پیدا می‌کند. این مقادیر باید به گونه‌ای انتخاب شود که آشکارساز را اشباع نکند.
  • با تنظیم مقادیر Smoothing (پیش فرض 3) و Average (پیش فرض 3-10 ) می­توان طیف را صافتر و پایدارتر نموده و سیگنال به نویز را افزایش داد.